10. maj 
17:30
kino sala Muzeja "21. oktobar"
Otvaranje manifestacije 
18:00 - 20:30
kino sala Muzeja "21. oktobar"
Radivoje Dinulović, arhitekta i scenograf
Tatjana Dadić - Dinulović, teoretičar scenskog dizajna
Zoran Dmitrović, arhitekta
Marija Simović, arhitekta 
 
Moderatori:
Mia David, arhitekta
Natalija Bogdanović, arhitekta
 
Scenska laboratorija na putu: Otvorena Škola Scenskog dizajna #3
Prezentacija selektovanih radova na Konkursu za konceptualno prostorne postavke na javnim prostorima u Kragujevcu.
11. maj
14:00 - 15:00
kino sala Muzeja "21. oktobar"
12. maj
16:00 - 17:00
kino sala Muzeja "21. oktobar"
Slobodan Jović, arhitekta
(Društvo arhitekata Novog Sada )
DANS; zašto?
10:00 - 14:00
 trg Kneževog arsenala
Autori: Bogdan Đokić, Tihomir Dičić,
Fedor Jurić

Realizacija instalacije “Prostorne recepture”

(trg Kneževog arsenala)

14:00 - 16:00
kino sala Muzeja "21. oktobar" 
Anđela Karabašević i Vladislav Sudžum (AKVS, Beograd)
Javni konkurs - Javni prostor
17:00 - 18:00
kino sala Muzeja "21. oktobar"
Grozdana Šišović (Re:act studio, Beograd)
Arhitektonski konkurs i rađanje ideja o mestu
17:00 - 18:00
kino sala Muzeja "21. oktobar" 
Jasmin Sirčo (Dani arhitekture Sarajevo)
Dani arhitekture u Sarajevu u poslednjih 11 godina - stvaranje "tradicije"
18:00 - 19:00
kino sala Muzeja "21. oktobar" 
Relja Ivanić (arhitekta i fotograf, Beograd)
 
Nova arhitektura u Srbiji i regionu 
20:00 - 22:00
prostor između robne kuće “Beograđanka” i parkinga
Autori: Ana Zorić, Miloš Kostić, Dezire Tilinger, Jovana Vidaković
 
Realizacija instalacije “Konektor” - bioskop na otvorenom 
18:00 - 20:00
kino sala "Muzeja 21. oktobar"
Slobodan Jović, arhitekta (DaNS, Novi Sad)
Aleksandar Bede, arhitekta (DaNS, Novi Sad)
Grozdana Šišović (Re:act studio, Beograd)
Relja Ivanić, arhitekta i fotograf (Beograd)
 
Prezentacija aktuelnog broja časopisa za arhitekturu i urbanizam DANS
21:00 
trg Kneževog arsenala
Autor: Stefan Radošević
Realizacija instalacije “I bi svetlost, ispočetka”
13. maj
11:00 - 12:30
Žiriranje prostorno-umetničkih instalacija
Obilazak izvedenih prostorno-umetničkih instalacija

“Prostorne recepture” - lokacija potez Veliki park - spomen park Šumerice

Autori: Bogdan Đokić, Tihomir Dičić, Fedor Jurić

 

“Klupa” - lokacija “Zelena pijaca”

Autori: Tijana Milovanović, Aleksandar Stošić, Sonja Kesić

13:00 
Mali likovni salon Narodnog muzeja
Proglašenje pobednika i dodela nagrada (prostorno umetnička instalacija i plakat)
14:00 
Mali likovni salon Narodnog muzeja
Zatvaranje manifestacije