Na Konkurs za prostorno konceptualne postavke intervencija na javnim prostorima Kragujevca je pristiglo ukupno 26 radova. Raspis konkursa se nalazi na ovom linku. Žiri u sastavu:

1. Slobodan Jović (predsednik žirija, DANS, Novi Sad, Srbija)
2. Dušan Stojanović (kolektiv Raster, Beograd, Srbija)
3. Anđela Karabašević (AKVS, Beograd, Srbija)
4. Jasmin Sirčo (Dani arhitekture Sarajevo i prostorna inicijativa Lift, Sarajevo, BiH)
5. Natalija Bogdanović (Urbanium, Kragujevac, Srbija)

 

Izglasao je sledeće radove u dve kategorije:

Kategorija 1 / konceptualna postavka i intenzitet ideje bez obzira na izvodljivost
Kategorija 2 / konceptualna postavka i intenzitet ideje sa realizacijom

LOKACIJA 1 – potez Veliki Park – Muzej 21.oktobar

LOKACIJA 3 – Knežev arsenal

kategorija 2 - rad broj 24 "Okvir" - Stefan Radošević 

Autori selektovanih radova su u okviru Dana arhitekture Kragujevca održali prezentaciju svojih radova u okviru Pecha Kucha prezentacije.

Žiri je u drugom krugu žiriranja tokom Dana arhitekture Kragujevac 2018, jednoglasno izglasao sledeće radove u dve kategorije koji su nagrađeni predviđenim novčanim nagradama:

DRUGI KRUG - REZULTATI KONKURSA ZA KONCEPTUALNE POSTAVKE NA JAVNIM PROSTORIMA KRAGUJEVCA

kategorija 1 - rad broj 15 "Staza slobode" - Srećko Andrijanić 

kategorija 1 - rad broj 19 "Konektor" - Ana Zorić, Miloš Kostić, Dezire Tilinger, Jovana Vidaković

GALERIJA - RADOVI PRISTIGLI NA KONKURS "O JAVNIM PROSTORIMA ISPOČETKA"

PRVI KRUG - REZULTATI KONKURSA ZA KONCEPTUALNE POSTAVKE NA JAVNIM PROSTORIMA KRAGUJEVCA

kategorija 1 - rad broj 15 "Staza slobode" - Srećko Andrijanić 

kategorija 2 - rad broj 25 "prostorne recepture" - Bogdan Đokić, Tihomir Dičić, Fedor Jurić

LOKACIJA 2 – JKP “Gradske tržnice” – Zelena pijaca

kategorija 2 - rad broj 20 "klupa" - Tijana Milovanović, Aleksandar Stošić, Sonja Kesić

kategorija 1 - rad broj 9 "ispočetka" Filip Pajović 

kategorija 2 - rad broj 23 "i bi svetlost, ispočetka" - Stefan Radošević 

kategorija 2 - rad broj 26 "prostorne recepture" Bogdan Đokić,Tihomir Dičić, Fedor Jurić

LOKACIJA 4 – potez Prodor

kategorija 1 i 2 - rad broj 19 "Konektor" - Ana Zorić, Miloš Kostić, Dezire Tilinger, Jovana Vidaković

26 Prostorne recepture Bogdan Djokic Tih

25 Prostorne recepture Bogdan Djokic Tih

20 Klupa Sonja Kesic Aleksandar Stosic T

24 Okvir Stefan Radosevic

21 Prostorne recepture Bogdan Djokic Tih

23 I bi svetlost ispocetka Stefan Radose

22 Trg trznica Stefan Radosevic

17 Panoramski lift Ana Zoric Milos Kosti

19 Konektor Ana Zoric Milos Kostic Dezir

15 Staza Slobode Srecko Andrijanic

14 Svetionik Iva Bekic Tamara Popovic

09 Maslacak Filip Pajovic

08 Reagens Sara Jevricic i Magdalena Mas

04 Drugi blok Jelena Jankovic Filip Mari

01 Veliki veliki odmor Stefan Radosevic.

06 Povuci potegni Violeta Stefanovic i T

02 iz pocetka Aleksa Bekic Teodora Spasi